قلعه آگوستوسبرگ و فالکن لاست در بروهل

 قلعه آگوستوسبرگ (اقامتگاه مجلل اسقف اعظم کولون) و کلبه شکاری فالکن لاست از اولین نمونه‌های معماری روکوکو در آلمان قرن هجدهم به شمار می‌رود .

آلمان 
قلعه آگوستوسبرگ و فالکن لاست در بروهل
Castles of Augustusburg and Falkenlust at Brühl

N50 49 30.1 E6 54 35.2
تاریخ ثبت : 1984

قلعه آگوستوسبرگ (اقامتگاه مجلل اسقف اعظم کولون) و کلبه شکاری فالکن لاست (یک عمارت کوچک روستایی) که در یک باغ باصفا بنا شده‌اند، جزء اولین نمونه‌های معماری روکوکو(Rococo) در آلمان قرن هجدهم به شمار می‌رود .

- دریاچه ی بایکال
این دریاچه، عمیق ترین دریاچه ی جهان است، که در شرق سیبری واقع شده است. با زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین، این دریاچه 1500متر عمق دارد.

کاخ‌ها و پارک‌هاي پوتسدام و برلين
Palaces and Parks of Potsdam and Berlin

N52 24 E13 2
تاريخ ثبت:1990
تاريخ گسترش: 1992، 1999

مجموعه کاخ‌ها و پارک‌هاي پوتسدام به همراه 500 هکتار پارک و 150 بناي ساخته شده بين سال‌هاي 1730 و 1916، تماميتي هنري و فوق‌العاده را مي‌سازند که سرشت چند فرهنگي آن بر منحصر به فرد بودنش صحه مي‌گذارد. اين مجموعه تا منطقه برلين- زلندروف گسترش يافته، به همراه کاخ‌ها و پارک‌هايي که در امتداد سواحل هاول و درياچه گليئِنيک پيش رفته‌‌اند. ولتر نيز مدتي در کاخ سان- سوسي اقامت گزيد که بين سال‌هاي 1745 و 1757 به دستور فردريک دوم ساخته شد

پادشاهی هلند سرزمین گل و سد و کشتی و دوچرخه است. از بین کشور‌های اروپایی هلند یکی دیگر از مقاصد پر طرفدار توریستی از اروپا و خارج اروپاست.


تابستان‌های هلند به توریست‌ها تعلق دارد. موزه‌ها رستوران‌ها و هتل‌ها پر از تجهانگردان است. تابستان‌های هلند از نظر آب و هوا متعادل تر است. زمستان‌های هلند سرد و پر بارش و یخبندان است ولی به دلیل کم ارتفاع بودن زمین در هلند آب و هوا با وزیدن باد تغییر می‌کند.

در ماه ژانویه مسابقات اسکیت روی یخ 200 کیلومتری به نام Elfstedentoch برگزار می‌شود. کارناوالی نیز در اواسط بهمن‌ماه برگزار می‌‌شود که هلندی‌ها با پوشیدن لباس‌های خنده‌دار در خیابان‌ها در آن شرکت می‌کنند.

30
آوریل برابر با 11 اردیبهشت روز ملکه یا Koninginnedag است که در این روز خیابان‌های آمستردام با دستفروش‌ها و بازار‌های خیابانی و جشن پر می‌شود. در این روز هر کس می‌تواند هر چیزی که می‌خواهد در خیابان بفروشد.

در شنبه دوم ماه مه تمام آسیاب‌های هلند در‌های خود را بر روی بازدید کنندگان می‌گشایند. این روز به نام روز ملی آسیاب یا Nationale Molendag معروف است.

فستیوال هلند در اواخر خرداد در آمستردام و لاهه برگزار می‌شود. فستیوال موسیقی نیز در اواسط تیرماه از بزرگترین فستیوال‌های موسیقی شهر هاگو است.
موزه ون گوگ در آمستردام آثار بزرگ این نقاش نامی را به نمایش می‌گذارد. بیش از 200 اثر از ون گوگ و چند نقاش بزرگ دیگر که از دوستان ون گوگ بوده‌اند در این موزه قرار دارد.

مانارولا (در زبان محلی مانائا)، یکی از شهرهای Riomaggiore در ایالت «لا اسپیزا» در شمال ایتالیا است. اینجا دومین شهر کوچکی است که مورد توجه توریست‌ها واقع شده است. و باوجود کلیساهای قدیمی شاید قدیمی‌ترین شهر این منطقه نیز باشد.
از صنایع قدیمی که در شهر جریان دارد می‌توان به ماهیگیری و ساخت شراب اشاره کرد. مانارولا و شهرهای اطرافش اخیرا مورد توجه توریست‌ها قرار گرفته و خصوصا در ماه‌های تابستان تبدیل به یکی از شهرهای توریستی معروف شده است.
جاذبه‌های گردشگری این منطقه شامل پیاده روی دسته‌جمعی مشهور بین مانارولا و ریوماگیرو (ویا دل آمور نیز نامیده می‌شود به معنی «پیاده روی عاشقانه») و پیاده روی روی تپه‌ها و تاکستان‌های بالای شهر است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:29  توسط امین  |